Żywa lekcja historii

W dniu 6 maja 2024 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii, „Żywa lekcje historii”, którą przeprowadziła agencja artystyczna „Pan Michał”. W odległe czasy przeniósł nas pan Michał Rychlicki. Uczniowie klas 4-8 przenieśli się w czasy rycerskie i wzięli udział w zajęciach pt; „Na Grunwald”. Uczniowie przenieśli się w czasy średniowiecza, dowiedzieli się jaka naprawdę była ta epoka, kim byli rycerze i jakie wzorce postępowania ich obowiązywały. Mogli poznać postać najsłynniejszego polskiego rycerza Zawiszy Czarnego i dowiedzieć się jak kiedyś rozumiano słowa honor, ojczyzna, patriotyzm. Zajęcia miały charakter interaktywny, uczniowie czynnie brali w nich udział mogąc założyć stroje z dawnych epok, a także spróbować swoich sił walcząc replikami dawnego oręża. Zajęcia te były wspaniałą lekcja historii ale i patriotyzmu bo jak mówi pan Michał, cytując marszałka Józefa Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Święto Konstytucji 3 Maja

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Wspominamy o jednym z najważniejszych dokumentów prawnych w historii Polski.
W tym dniu szczególnie ważne są dla nas takie wartości jak: wolność, równość i suwerenność naszego narodu. To okazja do pochylenia się nad naszą przeszłością, ale też do celebracji polskości i jedności narodowej. To krótka, ale jakże ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Turniej Świetlic

19 kwietnia 2024 roku, uczniowie z klas II a, III b oraz III c zaprezentowali spektakl pt. "Czerwony Kapturek", w ramach Konkursu Małych Form Teatralnych, zorganizowanego przez MDK w Koninie. Wielką radością było zajęcie I miejsca, rywalizowaliśmy bowiem z sześcioma szkołami. Podsumowany został również Turniej Świetlic, w którym także zajęliśmy I miejsce.

„W zdrowym ciele – zdrowa głowa"

„W zdrowym ciele – zdrowa głowa - o tym, jak dieta i ruch sprzyjają pracy mózgu” - padlet Julii Ładeckiej